36 YILLIK İNCE BİR HESAP 06.04.2016

36 YILLIK İNCE BİR HESAP                                                06.04.2016


Tarih 50 yılda bir kendini yenilemez ise anlamını yitirir. Tıpkı bizim 36 yıllık mevzu gibi. Ne kadar enteresan ilahi adalet zaman tanımıyor. Sadece sabret film şeridini izle ama son kararında kendisine ait olduğunu unutma diyor.

Demek ki herşey yalanmış.1980 yıllarda logosu yeşil – kırmızı olan yerel gazete, çimentaş gurubunun yer yeşil- gök kırmızı yazıları, şeytan adında kişinin reklamlardaki alaycı göndermeleri, yeşil sahada oynamayı çok sevdiğiniz meşhur mastikalar, gıyabi kılınan cenaze namazları, helva döktürmeler ve daha onlarca örnek. Tıpkı sizin gibi boşmuş herşey. Zaten siz yıllar evvel Kadri Aytaç'ın yarattığı bir balondunuz. Şimdi tarih balonu sonsuzluğa uçurma ve patlatma hakkını saygısızlık ettiğin büyüğüne veriyor.


Yapmamız gereken çok basit sadece şapkayı öne koyup biraz düşünmek. Futbol oynayan kişi ki adına futbolcu deniyor eğer kendisine saygısı varsa bu maçı kazanması gerektiğini bilmelidir. Bu maç inanç ordusunun yüreğini açacağı ve kazanan sporcusuna saygı duyacağı, kendisine ait olduğunu hissettireceği bir olgudur.Yüreğinizle aklınızı birleştirecek, aklınızın sesini ayaklarınıza hissettireceksiniz. Bu maçın size getireceği onur alnınız ak gururla yolda yürüyebilmek ve kanayan yarayı durdurmak olacaktır. Umarız gözü yaşlı başkana da bu vesileile bir tebessümü çok görmezsiniz.


Eee karşıtarafın yiğit evlatları ayrılık zamanı geldi. Layık olduğunuz yere geri dönüyorsunuz. Hep umutluyduk belki birgün adam olursunuz diye ama nafile. Farklı olabilmek adına anlamsız, rakip olabilecek kadar nitelikten uzaktınız. Özlemek, kötü söz asla çünkü bunlar değer taşıyana haiz olabilecek özelliklerdir.


Gidişin olsun ama dönüşün .......!!!!


Herşey Gönlünüzce Olsun..


Susuzdede