BU SENE BANDIRMA ŞAMPİYON OLACAK

İnsanlık onurunu zedeleyerek üstüne basarak yücelemezsiniz. Demokrasinin hammaddesi insan, insanın hayat kaynağı ise özgürce yaşamaktır. Her zaman her yerde. Yani siz vatan toprağının bir kısmında özgürlükten bahsedip diğer kısmında ikircikli film oynatamazsınız. Tıpkı Cizre'de oynatılmaya çalışılan pembe dizi gibi.

İsteyen kabul etsin isteyen etmesin Cizre Misak-ı Milli toprakları içindedir. Öyle ise TFF kuralları bu hudutlar içinde eşitlik göstermek zorundadır. Göstermiyor ise TFF'nun işlevselliği sorgulanır. TFF'nun görevi müsabakanın uygun ortamda belirlenen kurallar dahilinde icra etmesini sağlamaktır. Bakalım sağlamış mı? Havaalanı-stad güzergahı güvenlik panzerleri ve eli silahlı polisler eşliğinde geçildi.Maçın başlangıcında Ulusal Marşı'mız okunuyor, hiç kimse ayağa kalkmıyor ve yuhalıyor.Sürekli sahaya maytap atılıyor ve herkese ağır hakaretler ediliyor toplu halde hem de maçın rontgencisinin sevdiği tarzda.

Devre arasında soyunma odasına ses bombaları atılıyor.Maçın 60. dakikasında polis sahaya yabancı madde atanların üzerine gaz bombası atıyor ve maç 10 dakika duruyor.Finalde maç bitiyor bütün seyirciler sahaya giriyor ve futbolcular küfürler eşliğinde soyunma odasına gidiyor.

Bu mudur futbol oynamaya elverişli ortam? Bu mudur çağdaş futbol anlayışınız?

Eğer TFF bu gerçekleri görebilseydi öncelikle maçı Cizre'de oynatmazdı. Oynatmasına da gerek yoktu. Ama biri 3. Lig diğeri de amatör küme takımı olunca ve de TFF Göztepe yi gözden çıkarmış olduğu için bu olay hiç önemsenmedi bile. Peki ya ölümcül bir vaka olsaydı bunun vebalini ödeyebilecek mi di TFF?

Maçın hakemi cesaretsiz arkasında güç olmadığı için de kudretsizdi. Maçın 60. dakikasında - oyun 10 dakika durduğunda – can güvenliğini gerekçe göstererek soyunma odasına gitmedi, maçı tatil etmedi ve Göztepe'yi 3 - 0 hükmen galip ilan edilme yolunu açmadı. Çünkü bu işler yürek ister di oda kendisinde mevcut değildi. Bu arada fantezi kokan rontgenci raporuda merak konusu.

Bu yazılanlar çizilenler bir hafta sonra unutulur ve bu dosya kapanır. Asıl amaç başka.Maçı Cizre'de oynatıp Göztepe'yi aslan kafesine yem olarak atan , maçın 60. dakikasında oyunu durduramayan,ağır küfürlere karşın uyarı anonsu yaptırmayan zihniyet ile, Bandırma maçında rakip takımın 23 dakika yerde kalmasına müsade eden vesadece 2 kişinin sahaya girme teşebbüsünü - ki 3 metre sonra durduruldular - bahane ederek soyunma odasına 14 dakika gitmeyerek Göztepe'nin 1 maç seyircisiz oynama cezası almasına katkı sağlayan zihniyet arasında bir fark yoktur.Bu realite ayrıca geçen yıl Giresunspor'un ardısıra son 14 maçıını almasını ve 4 maçı da son dakika golleriyle galip gelmesini sağlamıştır.Göreceksiniz bu art niyet bileşkesi Balıkesir'de siyasi erk tercihinin değişmesine mukabil bu yıl tüm çalışmasını Bandırma'nın şampiyon olması için yapacaktır. Bu aşikardır, gözle görünen bir gerçektir. Ispatı da yukarıdaki örneklerde gizlidir.Çünkü TFF kendi sözünü dinlemeyen, pembe dizisinde rol almayan Göztepe'yi istememekte ve bunun ceza formüllerini üzerinde denemektedir.

Açık açık söylüyorum bu yıl TFF' nun hedefi Bandırma'yı şampiyon yapmaktır. Bunun için ligin başında herkesi uyanık olmaya ve oyunu dikkatlice izlemeye davet ediyorum.

Ve seni Şanlı Göztepe Misak-ı Milli sınırları içinde Istiklal Marşı'mızı gururla okuttuğun için  bizi onurla temsil ettiğin için SAYGIYLA Selamlıyorum....

Herşey gönlünüzce olsun.

Susuzdede

30.10.2014