GÖZTEPE'NİN ARİTMETİĞİ YOK 23.12.2014

GÖZTEPE'NİN ARİTMETİĞİ YOK 23.12.2014

"Denenmişi denemeyeceksin derler". İnsanın en zor anında imdadına yetişir atasözleri ve deyimler. Hepsi birer tecrübeyi ve yaşanmışlığı içerir.Eğer her bir olaydan kıssadan hisse çıkaracaksanız; Göztepeli olmanızda fayda vardır. Çünkü yaşanacak en büyük maceradır o sevenleri için.Ancak insan hayatında hata yapma riski her zaman mevcuttur. Birincil olan hatayı ikincil olan sakarlığı üçüncül olan ise kötü sözleri çağrıştırır.Göztepe'de ise hata yapma riski kriz safhası olan alışkanlık düzeyindedir. Bunun sorumluluğu herkesin kendi payına düşen hisse kadardır.

Göztepe'de hata merkezi devşirme oyuncu özentisinde ve ona bağlanan umutta yatar. Hep başka takımlarda sivrilen oyunculara göz koyar daha sonra bu insanların hepimizden daha fazla Göztepeli olmasını bekleriz. Tabii ki bu film mutsuzlukla sona erer benim açımdan geçmiş 34 yıl gibi. Yanılabilirim belki ama 90'lı yıllarda aşina olduğumuz ikinci ligden düşmemek için mücadele ettiğimiz son maç ve karşımızda klasik Turgutlu sendromu. Maçtan bir gece evvel santrofor - Konya'dan transfer olan yıldızı Van'da parlayan - Erkan meşhur bir barda, o bize bakıyor biz ona! Ertesi gün uyuklayan santrofor ilk golü nasıl oldu ise attı sonra uykuya daldı ve oyundan çıkarıldı. Eğer o gün Mustafa Fedai 90. dakikada golü atmasa ve 3 - 2 yenmesek 3. lige düşmüştük. Değerli oyuncumuz yıl sonunda Göztepe'yi terk etti ve Ksk'ye gitti. İlk maçında da yeni formasını öpmeyi unutmadı. Böylelikle bir lejyöner maceramız daha umutsuzlukla sonuçlandı.

Bugün yaşananlar ise geçmişten farksız ancak bol çelişki içermekte. Şuan ki CEO'muz ile 4 yıl evvel şampiyon kadroyu kuran kişi aynı. 4 yıl evvel Fenerbahçe altyapısı dayanaklı ilk tecrübesini Turgutlu yapmış Özcan Kızıltan ve onun öğrencileri Raşit, Ferhat gibi oyuncular üzerinde yoğunlaşıldı. Tusubasa keşfedildi yanına Konya Şeker'den Fatih eklendi. Yani hırslı, kendini kanıtlamak isteyen daha çok denenmemiş yürekler seçildi. Bu kriterin doğruluğunu yıllardır Fenerbahçe altyapısından ayrılmayan Denizli ve Galatasaray altyapısından yardım alan Altınordu gerçeklerinde görebilirsiniz ki anlaşılmayan odur bu çizgiden uzaklaşmak ve sebepsizce şampiyon kadroyu dağıtmak şanssızlığı bugün yaşananların ana sebebidir.

İlk yarının sona ermesiyle mevcut kadroya yapılacak takviye çalışmaları ayyuka çıkmış durumda. İzlenecek politikanın Süper lig ve PTT 1. lig orjinli olması,bizlerin tekrardan en az 4 kulüp değiştirmiş, risk almayan , doyuma ulaşmış , taraftar heyecanını hissetmeyen futbolcularla tanışmamıza sebep olacaktır. Bu çökmüş lejyöner sistemi bizi başarıya ulaştırmayacak olup bir yılımızın daha boşa geçmesine sebep olabilir. Bakınız rakiplere hiç birinde şöhret yok. Hepsi genç, dinamik kadrolar. Bize stoperlerle savaşacak, orta sahada topa kafa uzatacak, defansta kalp atışı tribünden duyulacak yürekler lazım. O yüzden gelin zaman varken bubozuk aritmetiği düzeltelim.

Herşey gönlünüzce olsun.

Susuzdede