SEVDİĞİMİZ GÖZTEPE ELLERİMİZDEN KAYIP GİDİYOR

Sevgi emek ister artı yürek. İnandığınız şeye dokunmak onu ruhunuzda hissetmek istersiniz. Böylelikle onunla bütünleştiğinizi hisseder ve onun için bir şeyler yapma çabasına girersiniz. Ama sevdanıza harcadığınız heyecanın körelmesi en kötüsü maneviyatta boşluk yaratır ve anlamsızlık yükler.


80'li yıllarda mutluyduk, azdık ama özdük.Parasal kaygılarımız yoktu. Önemli olan elinden geleni yapabilmek,arma heyecanını yaşamak ve paylaşmaktı. Gürsel Aksel'in duvarlarına oturur idmanları izlerdik. İmparator Sado gol attığında alkışlar O da bize el sallardı. Cengaver İsmail'i yolda görünce deplasmana gelmek istediğimizi söylerdik O da önce dersler siz o işleri bize bırakın derdi. Futbolcular kulüpte yatar kalkar,çarşaflar gündüz pencereden sarkardı. Futbolcular okey oynar bizde yanlarında oturur seyrederdik. Efendi başkan rahmetli Özdemir Arnas odasında ve sessizdi.Kısacası biz bir aile bir elin beş parmağı gibiydik. Onlar bizi bilir bizde onların yüreğindeki cesareti, aşkı, armaya olan tutkularını bilirdik. Biz büyük bir inanç ordusuyduk.


Yıllar geçtikçe sevdamızın içine yeni isimler oturtmaya çalıştık. Yeter ki armayı sevsinler bağlansınlar diye.Rahmetli Atalay, Sarı Adnan ile süreç devam etti. Ama son yıllarda bu taşlar erozyona uğramaya başladı. Ne geleni takip etmek mümkün ne de gideni. Birine atkını veriyorsun ütüsü bozulmadan başka takıma gidiyor. Bu arada kurunun yanında yaşta yanıyor. Son zamanlarda kurtarabildiğimiz değerlere Şaban – Cihan– Timur – Sabutay – Umut ve Ertuğrul'u ekleyebildik. Sonuç hepsi gitti ya dasırasını bekliyor. Her giden yürek maneviyattan gidiyor. Samimi olalım bu haftaki O Takım maçında santrfor olarak Timur'u, orta sahada Ertuğrul – Umut'u,stoperde Sabutay'ı görmek ister miydiniz yoksa sessiz mi kalmak!


Ben fazla duygusalım herhalde ya da 1 Kasım zede. Canım Atam bize çok kızmıştır kesin, affetsin. İnanın rakı ile su artık sevişmiyor böyle olunca da nohutun tadı anlamsız oluyor. Tıpkı Göztepe gibi. Ne dersiniz rakı mı bozuk yoksa nohutmu bayat?


Her şey Gönlünüzce Olsun.


04.11.2015


Susuzdede.