SEVİMLİ ALTAY GİTTİ YERİNE ŞEYTAN KILIKLI GELDİ

SEVİMLİ ALTAY GİTTİ YERİNE ŞEYTAN KILIKLI GELDİ

Şeytan kimine göre iyi; kimine göre de kötü anlam taşır. Şeytan gibi çocuk sevindirir,şeytan kılıklı biraz üzer. Ancak haiz olan sıfatın mutlaka bir ilke ve hedef içermesi gerekir yoksa anlamsız olur. Tıpkı Şeytan kılıklı takım gibi. İçinizde bilen var mı bu takımın vizyonunu üstlendiği misyonunu. Sporda birinci veya sadece katılımcı olmak bile bazen amaçtır. Kitlelere ulaşmak, peşinden koşturmak, coşturmak bunlarda birer amaçtır. Peki senin amacın nedir Şeytan kılıklı?

1980'li yıllarda "Göztepe'yi yenelim küme düşelim" düşüncesinin fikir babası İzmirspor devşirmesi

ise Şeytan kılıklıdır. Şükür birini mezara gömdük üzerinede beton attık ki hava bile almasın. Adı Şeytan ya öbürü allem etti bir şekilde tekrardan karşımıza çıktı. Bu iki takımın işi yıllardır ne zaman Göztepe kafaya oynasa, ivme kazansa, bir atak yapsa ilk çelmeyi takmaktır. Sonrada yaşadıkları suni mutlulukla avare avare dolaşırlardı. O günlerde de umarsızlardı bugünlerde de.

Senaryoda değişiklik yok. Şeytan kılıklı PTT 1. Ligde dolanıp duruyor. Ne yukarı ne aşağıya.

Çıksa ne yapacak ki yapayalnız ne geleni var ne de gideni. Sadece bir mızıka bir davul birazda 60 üstü kalabalık yeter. Ama inanın bizi görünce canlanacaktır. Tıpkı Sevimli Altay gibi kendini önemsetmek, gündem yaratabilmek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Gaye belli benden ne köy olur ne de kasaba, aman senden de birşey olmasın bu bataklıkta beraber didişelim.

Bataklıkta fazla kalırsak ya sıtma oluruz ya da bunların üzerimize atacağı çamurları temizlemekle uğraşırız. O yüzden biran evvel buradan göçüp gitmek arkadaşlarla aradaki klas farkını hissettirmek lazım. Sakın bu arada dostluk söylemlerine kanmayın. Sadece İzmir'de bir defa düzenlenen DONANMA KUPASI'nı anımsayın ve birlik olup bize dakikalarca küfür ettiklerini hatırlayın yeter.

Korkma İzmir biz sana yeteriz. Ne Şeytan'a ne de Pavyoncuya gerek var....

Herşey Gönlünüzce Olsun.

Susuzdede.

02.06.2015